Radni 2014-18

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 9 z 12

Olaf1 16-09-18 12:52

Częściej głosować ZA się nie da :) całą kadencję głosowania rady jednomyślne, a teraz w kampanii o lojalnych i odważnych - fikcja

Odpowiedz Cytuj
Wyborca 6 16-09-18 15:32

A ja bym się chciał dowiedzieć co sobą reprezentują potencjalni kandydaci jakie mają wykształcenie itd.

Odpowiedz Cytuj
Olaf 16-09-18 20:07

Dobra to radny Turno już omówiony, przejrzałem protokoły z sesji z tej kadencji i faktycznie był aktywny, kilkadziesiąt ciekawych i ważnych dla mieszkańców swojego okręgu (i nie tylko) inicjatyw i interpelacji podjął, a część udało się zrealizować, najważniejsze to na pewno:
1. walka z PKP na rzecz podróżnych o przeźroczyste ekrany, przejście podziemne, plac dworcowy, przystąpienie do kolei aglomeracyjnej,
2. stacje monitorowania smogu i edukacja w szkołach,
3. załatwinie sprawy szkodliwych farm wiatrowych,
4. działania na rzecz estetyki miasta czyli likwidacja nielegalnych reklam, utworzenie spójnego katalogu małej architektury miejskiej
5. kilka ciekawych pomyslów typu wynajem sztucznego lodowiska na czas zimowy na rynku, przejęcie od PKP wieży ciśnień, remont na taras widokowy i male obserwatorum astronomiczne jak w Kościanie
6. stałe kontrolowanie zakladu komunalnego czyli zakres zadań i wydatki, nagrody
7. no i chyba najważniejsza kwestia w jego okręgu czyli budowa chodnika i wyasfaltowanie ul. Wspólnej co zostanie zrobione w 2019 roku
a i oczywiście niedawne wystąpienie na sesji w masce antysmogowej, trochę kolorytu tez nie zaszkodzi, a temat ważny.
Obiektywnie można stwierdzić, że na tle pozostałej 15 radnych zasłużył na reelekcję. To teraz czas na kolejnych, proponuję oddać pierwszeństwo kobietom czyli prześwietlić działalność radnej Mikołajczak (1 kadencja) i radnej Bartkowiak (tu trudno zliczyć która ale chyba z 5?).

Odpowiedz Cytuj
PL 16-09-18 20:49

No to przejdźmy do przewodniczącego osiedla nr.2 jak można przez 4 lata
przechodzić tą samą drogą praca dom i nie zauważyć bałaganu na Wspólnej
1.między starym blokiem a posesją nr.27 grunt gminny totalny bałagan
2.przy posesji nr.27 stoi tylko rura znaku ograniczającego prędkość do 20 km/h brak ,ulotnił się
3.znak zakaz postoju przy stadionie całkowicie zasłonięty iglakami i to wszystko na Wspólnej trochę dużo tego a to takie błahe sprawy gdzie wystarczy 1tel. i pozamiatane no ale ...

Odpowiedz Cytuj
Olaf1 16-09-18 22:25

Oj widać że w tym.okregu radnemu Turno na plus trzeba jeszcze dodać aktywną i odwazną obsługę forum i prowadzenie kampanii sukcesu. Szkoda tylko że mimo zmieniania użytkowników Mieszkaniec PL Olaf wszystkie wpisy na jedno kopyto pisane, patrz 2 ostatnie wpisy z wyliczanka .Sam w pojedynkę wpadł na pomysł ekranów, peronów, przejść, sieci,a gdyby spytać to pewnie stał jeszcze za budowa kolei zelaznej i wytyczeniem trasy Wroclaw-Poznań. Z powyzszych wpisów można odnieść wrażenie, że nikt w urzędzie ani tym ani poprzednim tematu nie tknal tylko radny. Wnioski o miliony
dofinansowania kto napisał? Przeciez nie radny.Mieszkańcy mają uwierzyć, że jeden jedyny człowiek na wszystko wpadł i wszystko zrealizował.
"Załatwienie sprawy farm wiatrowych"- i znów, nie tylko jeden radny poparł mieszkańców, po co Pisowcy by tu wówczas przyjeżdżali gdyby radny T wszystko załatwił. Obrotowy a nie odważny radny, gdy sprzeciwiał się farmom ( nie tylko on) Krzyzostaniak mu glos chciał wyłączyć, teraz w komitecie poparcia Krzyzostaniaka. :)
- i że smogiem sam walczył i pewnie sam dofinansowania do kotłów przyznawał
- chwalić się pomysłami których nie udało się zrealizować? Lodowisko, obserwatoria, tarasy widokowe. Zaraz każdy radny będzie wrzucal w osiągnięcia to o czym mówił i nie zrobił.
Wreszcie Wspolna-coz za popis lania wody. Czyli radnemu mieszkańcy mają zawdzięczac obietnice wyasfaltowania Wspólnej. Po 8 latach urzedowania radnego mieszkańcy sami wzięli sprawę w swoje ręce, gdzie był radny kiedy zbierano podpisy o jej wykonanie i wiercono dziurę w brzuchu urzędnikom w urzędzie.
Gdzie był radny kiedy mieszkańcy zgłaszali zbyt szybka prędkość aut na Wspólnej, zbyt wysoki poziom wody.
W swoim stylu radny jako olaf albo PL albo Mieszkaniec pewnie odpisze że gdzieś nie ma znaku, albo jest sam słup, albo gdzieś jest dziura pamietajmy że pisze o terenach swojego okręgu.
Ja bym żadnemu radził odejście komputera, tyle zrobił, tyle obiecał, tyłu mieszkańców zadowolil przez te 8 lat że kolejne 5 jak w banku. Po co się męczyć i samemu siebie lajkować- zwycięstwo pewne. Już gratulować ?

Odpowiedz Cytuj
Miejski 16-09-18 23:40

Nie wiem czy radny Turno robi tu wpisy pod różnymi pseudonimami ale ten kto w tych 7 punktach wymienił "sukcesy" radnego Turno niech przestanie kłamać w żywe oczy i przypisywać mu cudze zasługi bo się tylko ośmiesza. A głupi ten co w to uwierzy że do 2014 gdy był radnym od DLP z PZK to kompletnie nic z tej jego listy nie zrobione było a nagle po zmianie burmistrza, gdy Turno nadal jest od DLP z PZK, wszystko zostało zrealizowane. Przecież jasne jest to jak słońce ze to zasługa Malickiego i jego współpracowników a nie Turno.

Odpowiedz Cytuj
Nguyen 17-09-18 0:11

Randy Turno nawet dzień dobry młodym nie odpowiada, kultura na NAJWYŻSZYM poziomie, nie ma co. Zostałam wychowana, żeby starszym mowic dzien dobry, Ale co niektorzy maja glowe zajeta co komu DOGRYŹĆ i na forum wypisywac , zamiast pokazać stare dobre wychowanie.
My młodzi nie chcemy takich gburów na ZADNYCH stanowiskach

Odpowiedz Cytuj
Młody 17-09-18 6:32

No to samo można powiedzieć o burmistrzu że też nie mówił d.dobry jak wchodził do U.G totalny Sajgon.

Odpowiedz Cytuj
Majka 17-09-18 8:50

Uuu ale "ktoś" tu kampanie nienawiści wobec radnego Turno nakreca co tylko potwierdza, ze jednak obecnej władzy reelekcja radnego nie byłaby na rękę i jednak swoja dociekliwoscia musial sie narazić. Ale faktycznie najlepiej głosować na tych asów z listy burmistrza żeby mogli wykonywać polecenia i spokojnie obsadzać kolejne stołki np w spółce komunalnej.

Odpowiedz Cytuj
LIMA 17-09-18 8:57

Za jakie grzechy dobry boze ta nienawiść wśród młodych i starych katolików z czempinia.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://czempin.istrefa.com

istrefa gmina Czempiń | istrefa powiat kościański | istrefa wielkopolskie | istrefa Polska

Czempiń - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat kościański, województwo wielkopolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 64-020


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem