Pieniądze na Kościół!

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 3 z 3

Pietrek 04-09-18 22:15

W rzeczowym sporze dyskutowalibyśmy o kosztach, lokalizacji, wykonaniu. Tymczasem na forum, mieszkańcy czytają o pseudopatriotach i prawicowych oszołomach. Olo, pamięć o ofiarach, o przodkach, o bohaterach nie powinna być zawłaszczona przez te czy inna partię czy stowarzyszenie. Nie tylko jak powiadasz prawicowe oszołomy chcą upamiętnić zasłużonych. Czy na jsrmarkach historycznych bawi się i uczy tylko konserwa gminy Czempiń, a do harcerzy występują tylko dzieci gorliwych i bogobojnych. Pamięć nie jest lewicowa ani prawicowa. Ale Ty Olo chciałbyś chyba zaorac wszystko, poburzyć pomniki, pozdzierac tablice, poprzewracac krzyże. Smog Ci padł na mózg.

Odpowiedz Cytuj
Olo 04-09-18 23:06

Tak pamięć historyczna nie powinna być zawłaszczana ale jest i robią to właśnie PiSowskie i prawicowe oszołomy, a Burmistrz dając im kasę na pomniki wpisuje się w ich retorykę. Jest wiele pilnych potrzeb i jakoś tam pieniędzy brakuje, ale najłatwiej jest płynąć z nurtem głupoty zamiast pokazać odwagę cywilną. DLP pewnie tez by dała kasę na ten pomnik ale przecież miało być inaczej a coraz bardziej robi się tak samo...

Odpowiedz Cytuj
Pietrek 04-09-18 23:21

Jak podzielić tort, żeby wszyscy byli zadowoleni. Co rok jakieś środki są przeznaczane na kulturę, sport, drogi, niepełnosprawnych, dofinansowanie wyjazdów kolonii dla dzieci, no i też ochronę dóbr kultury i tradycji narodowej. Na te ostatnie w ostatnich latach 2016- 34tys, 2017- 22550. Zawsze ktoś będzie niezadowolony. Nie widziałem na naszych sesjach prawicowych oszołomów i pisowcow- ulotki Pani Lehmann wystarczająco długo leżały na chodnikach po wyborach, by lokalne pisiory przekonały swą porażkę. Olo, czy Ty wogole zakładasz jakieś formy upamiętnienia mieszkańców gminy walczących o niepodległość? Czy mamy odcinac się , bo zalatuje prawicą? Kto ma o nich pamiętać?

Odpowiedz Cytuj
Wśćięknięta 05-09-18 2:56

Czy będzie jeszcze zabawa taneczna w czempiniu bo dwie wyciepli (1)podczas festiwalu wieprzowiny,którego nie było.(2)festyn rodzinny na górce,którego też nie było.napewno zachwile zdejmą festyn powitania lata i dni czempinia(ja się pytam poco jest ta scena na górce jak nikt tam nie występuje?!

Odpowiedz Cytuj
Pietrek 05-09-18 8:15

Wieprzowina dożynki, turniej eso- z czegoś trzeba było zrezygnować w tym roku. Sołectwa wolała powalczyć o pieniądze na inwestycje w turnieju. Była dodatkowe zabawa przy duathlonie. Co do Górki, to zabawa orgamizuje osiedle/,,dzielnica, gminabmozebjedynie pomoc. O tym na co osiedle przeznaczy srodki w 2018 decydowali mieszkańcy ulic. Może by tak warto chodzić na zebrania?

Odpowiedz Cytuj
Olo 05-09-18 10:39

Pietrek nie ma nic przeciwko upamiętnieniu wydarzeń historycznych czy bohaterów o ile ma co ręce i nogi, a bohaterowie nie są wykorzystywani do bieżącej polityki, bo wtedy właśnie ich pamięć jest niszczona. Patriotyzm nie polega na pomachaniu flagą czy budowie pomnika albo wmurowaniu tablicy bo tego mam juz za dużo. Patriotyzm trzeba budować na co dzień a nie od święta.

Odpowiedz Cytuj
Pietrek 05-09-18 13:13

Racja, zgoda, patriotyzm, także ten lokalny należy budować na codzień. Tyle że odbodzyskania niepodległości minęło takich dni ok. 36500. Nie ma pomników, tablic, opisanych mogił, co najgorsze społeczność gminna nie zna swej historii, historii tych poległych. Czy 100 rocznica to nie odpowiedni bodziec do podjęcia takich działań, pogadanek z młodzieżą, uswiadomienia ludzi, historycznych jarmarkow, przybliżenia sylwetek, oznakowania grobów, a może i nawet postawienie jakiegoś monumentu. I co.najwazniejsze nie zapomnienia o swej przeszlosci nazajutrz.

Odpowiedz Cytuj
Wśćięknięta 05-09-18 13:24

To według mego rozumowania jak Ty piszesz nic oprócz sportu i turnieju wsi nic nie będzie(żadnych festynów

Odpowiedz Cytuj
Pietrek 05-09-18 13:53

Z tego co wiem, mimo ogolnogminnych imprezvtypu Dni Czempinia, koncert i zabawa na duathlonie, dożynki gminne pojawiają się głosy z różnych osiedli/dzielnic że wciaz mało . Dlatego na etapie planowania są cykliczne imprezy byc moze takze z plenerowym kinem oraz wieczorna impreza taneczna od roku 2019 odbywające się roznych częściach miasta.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://czempin.istrefa.com

istrefa gmina Czempiń | istrefa powiat kościański | istrefa wielkopolskie | istrefa Polska

Czempiń - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat kościański, województwo wielkopolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 64-020


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem