Linia Czempiń - Śrem

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Kolejarz 04-10-17 23:21

Umowę na sfinansowanie prac związanych z opracowaniem studium wykonalności dla realizacji zadania pn. "Rewitalizacja linii kolejowej nr 369 na odcinku Śrem – Czempiń" podpisali, 2 października 2017 r., przedstawiciele Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Województwa Wielkopolskiego i Gminy Śrem. Ruch kolejowy na linii Czempiń – Śrem został zawieszony ok. 20 lat temu. Jej reaktywacja pozwoli na włączenie Śremu, bardzo ważnego ośrodka dysponującego dużym potencjałem społecznym i gospodarczym, do systemu umożliwiającego mieszkańcom gminy sprawny dojazd do Poznania. Obecnie ruch pomiędzy Śremem a Poznaniem odbywa się przede wszystkim komunikacją samochodową. Oczywiście Burmistrz i strona Czempinia na ten temat milczy i Czempiń po raz kolejny nie bierze w tym udziału i będzie poza wpływem na realizację inwestycji, identycznie jak za czasów DLP przy remoncie Poznań - Czempiń... Panie Burmistrzu pobudka, teraz jest właśnie czas aby działać, a nie jeszcze likwidować znaki stop przed przejazdami. [LINK]

Odpowiedz Cytuj
Bolo 05-10-17 10:50

Kompletna bzdura: to co piszesz i pomysł.

Odpowiedz Cytuj
Kolejarz 05-10-17 23:13

Bolo lepiej żebyś milczał i sprawiał wrażenie idioty zamiast się odzywać jak powyżej i rozwiać wszystkie wątpliwości.

Odpowiedz Cytuj
Scorpion 06-10-17 10:50

Moim zdaniem, to są zupełnie bez sensu wyrzucone pieniądze. Należalo by na nowo położyć tory, a co z dworcami. Skończy się tak, jak przejazdy busem po gminie. Nikt ze Śremu nie pojedzie pociągiem do Poznania, bo to dwukrotnie dłużej niż autobusem.

Odpowiedz Cytuj
Kojejarz 15-10-17 17:33

Scorpion prezentujesz typową samochodziarską mentalność. Ludzi nakupowali samochody, bo nie mieli innego wyjścia, gdyby mieli wybór to na pewno wielu pozostałoby przy pociągu bo jest wygodniejszy i nie stoi w korkach. Poza tym nie jest prawdą, że nikt ze Śremu nie pojedzie bo właśnie mieszkańcy Śremu najbardziej zabiegają o powrót kolei do ich miasta i czy władze Czempinia tego chcą czy nie, takie połączenie powstanie i chyba lepiej aby nasza gmina uczestniczła czynnie w tym projekcie, bo skończy się jak za DLP, która całkowicie olała remont Czempiń - Poznań. Czy obecne władze Czempinia tez chcą powieli ten wielki błąd DLP, niczego się na cudzych błędach nie nauczyli...

Odpowiedz Cytuj
Marek 16-10-17 20:44

To nie tylko samochodziarska mentalność ale zwykły egoizm. W drogi bezsensownie ładuje się miliardy i gdyby tyle samo dano na kolej to zamiast popękanego i rozjechanego przez ciężarówki asfaltu i kilometrowych korków mielibyśmy sprawną sieć kolejową prawie do każdej wiochy i samochodów byłoby o połowę mniej, a w efekcie Ci którzy faktycznie muszą jeździć samochodami mieliby korki o połowę mniejsze. Niestety postsolidarnościowe styropiany rozwaliły całą sprawną sieć kolejową i PKSową, na rzecz ładowania miliardów w niewydajną indywidualną komunikację samochodową.

Odpowiedz Cytuj
Noiprocs 17-10-17 21:01

Ta historia mówi wszystko do czego doprowadziła likwidacja transportu publicznego w Polsce. Właściwie identyczna może mieć miejsce w Czempiniu bo jak dojechać do Szpitala w Śremie w weekend. "Jak pokonać 50-kilometrową trasę ze szpitala do domu, gdy tą trasą nie kursują żadne środki transportu? Pan Robert Iwanów 10 godzin szedł pieszo, by odwiedzić chorą żonę. Jak poinformowały lokalne media, mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla przez trzy miesiące przemierzał trasę do Branic w każdy weekend. W dni wolne na tej trasie nie ma żadnej komunikacji. Mężczyzna spędzał więc w drodze większość dnia - najpierw piechotą szedł do Reńskiej Wsi, a stamtąd autostopem docierał do Branic. Wprawdzie 50-kilometrową trasę przemierza się samochodem w nie więcej niż godzinę, jednak podróż "na raty" zajmowała panu Robertowi 3-4 godziny w jedną stronę. Niestety, tylko w weekend mogę odwiedzać żonę, w tygodniu pracuję. Kiedyś były bezpośrednie połączenia z Koźla do Branic, lecz to się zmieniło. Teraz w soboty i niedziele nie ma jak dojechać do szpitala. Nie mam samochodu ani innej możliwości dojazdu, więc zostają tylko własne nogi i dobroć przejeżdżających kierowców. Nie wyobrażam sobie, abym nie odwiedził mojej żony w szpitalu chociaż raz na tydzień - mówił mężczyzna w rozmowie z serwisem KK24.pl. I choć wyjaśniał, że lubi spacery i spotkania z ludźmi, to jego entuzjazm zmalał w jeden z weekendów, kiedy żaden kierowca nie chciał się zatrzymać. Pan Robert szedł więc 10 godzin piechotą".

Odpowiedz Cytuj


Wróć do tematów

Adres tej witryny: https://czempin.istrefa.com

istrefa gmina Czempiń | istrefa powiat kościański | istrefa wielkopolskie | istrefa Polska

Czempiń - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat kościański, województwo wielkopolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 64-020


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem